Млади истраживачи Србије
Измењено:22 окт 19
Велика волонтерска #ШТАНАМТЕШКО акција, која је одржана у суботу, 19. октобра 2019. године успешно је завршена.
Циљ акције био је да се унапреди заштита природе и промовише волонтерски рад младих особа као изузетно важан не само у заштити природе већ и у укупном друштвеном развоју.
Преко 100 волонтера и волонтерки из читаве Србије поправили су камене бране које служе као природна мрестилишта за рибе, уклонили амброзију са дела подручја, поставили и офарбали инфо табле, поправили и офарбали столове и клупе на излетишту и уредили простор за камповање.
Волонтерима су се на почетку Акције у истраживачкој кући Друштва истраживача „Владимир Мандић Манда“, поводом педесетогодишњице од оснивања првог истраживачког клуба обратили: Председник УО Младих истраживача Србије Никола Божић и извршна директорка Тања Петровић. Окупљене волонерете поздравили су и државни секретар у Министарству омладине и спорта Републике Србије господин Дарко Станић, заменик амбасадора Краљевине Шведске Јоаким Верн (Joachim Waern) који је са делагацијом новинара у Ваљево допутовао возом. Путовање возом осмишљено је како би се скренула пажња јавности на проблем климатских промена и промовисање одрживих начина транспорта а господин Верн је са волонтерима учествовао у акцији уређења Клисуре реке Градац.
Председник управног одбора Младих истраживача Србије Никола Божић рекао је да му је посебно драго да се отварање Акције догађа баш у Истраживачкој кући у Ваљеву у години када покрет Младих истраживача прославља 50 година од оснивања првог клуба на том истом месту.
Заменик амбасадора Краљевине Шведске господин Јоаким Верн између осталог је рекао да му је посебно драго да види толико велики број младих људи јер је заштита животне средине један од највећих изазова са којима се свет данас суочава а време да учинимо нешто по том питању је сада.
Изјаве у целости можете погладати у прилогу ТВ Ваљево.
Велику ШтаНамТешко волонтерску акцију организовали су Млади истраживачи Србије у сарадњи са Покретом горана Војводине, ЦеГраД-ом, Народним Парламентом и управљачем заштићеног природног добра Клисуре реке Градац, Еколошким друштвом „Градац“.
Акција је подржана од стране Министарства омладине и спорта, Министарства заштите животне средине, Амбасаде Краљевине Шведске, Норвешког министарства спољних послова, Града Ваљева и компаније Икеа.
Посебну захвалност дугујемо представницима и представницама медија који су нам изашли у сусрет и помогли да се теме као што су волонтирање и неопходност константног рада на заштити животне средине и очувању природе.
Објављено: пре 3 године
Подели овај чланак на: