Млади истраживачи Србије
Измењено:01 нов 18
Беч, 29. октобар 2018. – Сузана Брандстер, председавајућа Експертске групе за учешће јавности (при Међународној комисији за заштиту слива Дунава), која је одговорна за промовисање иницијативе „Дунавског уметника“ у сливу реке Дунав, саопштила је резултате овогодишњег међународног конкурса…
„Danube Art Master“ одабрало је 13 земаља које деле слив реке Дунав, укључујући Аустрију, Босну и Херцеговину, Бугарску, Хрватску, Немачку, Мађарску, Молдавију, Румунију, Србију, Црну Гору, Словачку, Словенију и Украјину. Конкурс је отворен за сву децу и школе у 14 земаља које чине слив реке Дунав. Учествовало је 1109 деце из 142 школе, које су поднеле 401 уметнички рад и 60 видео снимака, укључујући и тимове.
Победник овогодишњег такмичења у категорији „уметнички рад“ је Молдавија. 17-годишњег победника Јона Заика са радом „Све што је човек додирнуо, трансформисано је у затворени екосистем!“ следе другопласирани рад из Аустрије „Инспирисан Дунавом“, аутора Анаис Кониг и рад из Србије, као трећепласирани.
Аутори трећепласираног рада на сливу Дунава су Сара Ђука, Тамара Петровић и Марија Рашковић из Прве београдске гимназије, победнице националног такмичења у Србији са пројектом под називом „Игра крај Дунава„. Композиција рада представља мешавину различитих материјала – отпад, прелепо цвеће, птичје перје и инспирисан је контрастом Земунског кеја на Дунаву у Београду, где је уметничко дело створено. Ментор овог рада је професорка ликовне културе, Марина Чудов.
О победницима у категорији видео радова, као и о самом такмичењу, више детаља можете наћи у нашим претходним објавама, као и на страници организатора – Глобално партнерство за воде.
Објављено: пре 5 година
Подели овај чланак на: